Ogłoszenia Duszpasterskie

                         

                                   NIEDZIELA – 22.11.2020 r.

                  Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 

 

 1. Bóg zapłać - za przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii - posprzątanie. Dziękuję również za dzisiejszą kolektę na potrzeby archidiecezji.

 

 1. Z racji dzisiejszej uroczystości można zyskać odpust zupełny odmawiając Akt poświecenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu.

 

 1. Dziś o godzinie 15.00 dodatkowa Msza św. recytowana w intencji chorych Parafian i chorych księży.

 

 1. W czwartek 26 listopada zostanie odprawiona Msza św. w intencji ministrantów, kandydatów i ich rodzin. Zapraszam na nią wszystkich ministrantów oraz rodziców kandydatów. W trakcie Mszy św. kandydaci zostaną ustanowieni ministrantami.

 

 1. Od przyszłej niedzieli, tj. 29 listopada br. rozpoczynamy Adwent - czas naszego przygotowania na przyjście Pana. Chciejmy ten okres duchowo dobrze przeżyć. Roraty będą odprawiane we wtorek o godz. 7.00, a w poniedziałek, środę, czwartek i piątek o godz. 17.00. W związku z trwającą pandemią roraty w tym roku będą inaczej wyglądały. Zapraszam wszystkie dzieci do wykonania lampionów i podpisania ich imieniem, nazwiskiem i adresem zamieszkania oraz przyniesieniem ich do kościoła. Będą stanowiły dekorację adwentową w naszej świątyni. Kiedy będą odprawiane msze św. kolędowe wówczas dzieci otrzymają je z powrotem wraz z nagrodą. Zapraszam już dziś wszystkie dzieci do uczestniczenia w roratach dzięki transmisji internetowej z naszego kościoła. W ich trakcie będą podawane zadania, pytania, a odpowiedzi będzie można przesyłać drogą internetową. Dzieci, które zostaną wylosowane będą zapraszane następnego dnia do przyjścia na roraty do kościoła i odebrania nagród.

 

 1. Już dziś zachęcam wszystkie dzieci i rodziny do wykonywania stajenek bożonarodzeniowych. Przed świętami poproszę o przyniesienie ich do kościoła, a następnie odbędzie się parafialne głosowanie na najładniejsze stajenki. Autorzy zostaną nagrodzeni.

 

 1. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć w zakrystii opłatki wigilijne oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

 

 1. I niedziela Adwentu jest Niedzielą Trzeźwości. Na bocznym ołtarzu w przyszłą niedzielę będzie wyłożona Księga Trzeźwości, do której wpisujmy nasze adwentowe postanowienia trzeźwościowe.

 

 1. Zachęcam do zakupienia i lektury najnowszego nr. Gościa Niedzielnego, a dzieci Małego Gościa Niedzielnego.
 2. Do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Anny Borgiel, Małgorzaty Borgiel, Sylwii Mańkowskiej, Bożeny Kuś, Agnieszki Goyke, Katarzyny Witoszek-Fojcik z ul. Zwycięstwa i Kościuszki.         

 

                                                                            

                                 

                                   NIEDZIELA – 29.11.2020r.

 

                              I   NIEDZIELA   ADWENTU 

 

 1. Bóg zapłać - za złożoną ofiarę na potrzeby Parafii. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie zebrana ofiara na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Słowa podziękowania kieruję do tych wszystkich, którzy przygotowali naszą świątynię na niedzielną liturgię, a także na rozpoczynający się dziś Adwent.
 2. Dziś I niedziela Adwentu, która jest również niedzielą trzeźwości. O godz. 15.00 dodatkowa Msza św. recytowana w intencji Parafian. Na bocznym ołtarzu jest wyłożona Księga Trzeźwości, do której wpisujmy nasze adwentowe postanowienia trzeźwościowe.
 3. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy Adwent - czas naszego przygotowania na przyjście Pana. Chciejmy go duchowo dobrze przeżyć. Roraty będą odprawiane we wtorek o godz. 7.00, a w poniedziałek, środę, czwartek i piątek o godz. 17.00. W związku z trwającą pandemią roraty w tym roku będą inaczej wyglądały. Zapraszam do wykonania lampionów i podpisania ich imieniem, nazwiskiem i adresem zamieszkania oraz przyniesieniem ich do kościoła. Będą stanowiły dekorację adwentową w naszej świątyni. Kiedy będą odprawiane msze św. kolędowe wówczas dzieci otrzymają je z powrotem wraz z nagrodą. Zapraszam już dziś wszystkie dzieci do uczestniczenia w roratach dzięki transmisji internetowej z naszego kościoła. W ich trakcie będą podawane zadania, pytania, a odpowiedzi będzie można przesyłać drogą internetową. Dzieci, które zostaną wylosowane będą zapraszane następnego dnia do przyjścia na roraty do kościoła i odebrania nagród.
 4. Już dziś zachęcam wszystkie dzieci i rodziny do wspólnego wykonywania stajenek bożonarodzeniowych. Przed świętami poproszę o przyniesienie ich do kościoła, a następnie odbędzie się parafialne głosowanie na najładniejsze stajenki. Autorzy zostaną nagrodzeni.
 5. Od I niedzieli Adwentu rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny, którego hasłem są słowa: ”Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Jego celem jest zaproszenie wszystkich wiernych do bardziej świadomego udziału w Eucharystii.
 6. W piątek - 4 grudnia, wspominamy św. Barbarę patronkę górników. Z tej racji zapraszam na Mszę św. o godz. 9.00, która będzie odprawiona w intencji górników, górników - którzy ulegli wypadkom w pracy, emerytowanych górników, rencistów, zmarłych górników i ich rodzin. Proszę górników, aby przybyli w strojach galowych i zapraszam poczty sztandarowe. Podczas Mszy św. zostanie zebrana specjalna kolekta na odnowienie starego sztandaru górniczego. Ksiądz arcybiskup Wiktor Skworc udzielił wiernym archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 4 grudnia 2020 r..
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. dla uczniów klas IV-VII w czwartek od 16.00. Dla klas VIII, młodzieży i dorosłych w piątek od 16.00. Okazja do spowiedzi św. jest także codziennie przed każdą Mszą św.
 8. W czwartek o 7.00 Msza św. i nabożeństwo o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o uświęcenie duchowieństwa. W piątek po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do NSPJ. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 9. W I piątek miesiąca nie będzie objazdu chorych. Będzie dopiero w piątek 18 XII o godz. 8.30.
 10. Zachęcam do zakupienia i lektury najnowszego nr. Gościa Niedzielnego.
 11. W zakrystii można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom - duża świeca w cenie 12 zł, a mała 5 zł. Można również kupić opłatki wigilijne, które są pakowane - 3 duże i 2 małe w jednym opakowaniu. Ich cena to dobrowolna ofiara.
 12. Są jeszcze wolne intencje mszalne w tym roku i na początku nowego roku: 1 XII wtorek – o godz. 7.00, 25 XII - I święto BN o godz. 08.00, 26 XII - II święto BN o godz. 07.00.
 13. Do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Edyty Paliczka, Anny Struskiej, Marceliny Skrobek, Ilony Bogocz, Bernadety Zbaniuszek, Eweliny Trybuś z ul. Kościuszki.
Zapamiętaj mnie (90 dni)