Ogłoszenia Duszpasterskie

                         Ogłoszenia PArafialne od 26IX do 10 X 2021 r.

                                                                                    

                                           

                         XXVI  NIEDZIELA  ZWYKŁA-26.09.2021 R.

                                 UROCZYSTOŚĆ   ODPUSTOWA  

               KU   CZCI   ŚW.  MICHAŁA  ARCHANIOŁA - patrona Parafii

 

 1. Dziś przeżywamy uroczystość odpustową ku czci św. Michała Archanioła – patrona naszej Serdecznie witam wszystkich Parafian, wszystkich przybyłych Gości i zapraszam do wspólnej modlitwy. Słowo Boże głosi o. Grzegorz Jaroszewski - redemptorysta.
 2. Bóg zapłać - za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii - posprzątanie i udekorowanie kwiatami. Dziękuję wszystkim, którzy zadbali o wystrój naszego cmentarza, ogrodu, placu przy probostwie, za wszelkie wykonane prace. Dziękuję za złożoną dziś ofiarę materialną.
 3. Zapraszam dziś na Nieszpory odpustowe połączone z modlitwą do św. Michała Archanioła o godz. 15.00.
 4. Dziś przeżywamy w Kościele także Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
 5. W liturgii tego tygodnia przeżywamy:

-    w poniedziałek wspomnienie św. Wincentego a Paulo-kapłana,

-    we wtorek wspomnienie św. Wacława- męczennika,

-    w piątek św. Teresy od Dzieciątka Jezus

-    w sobotę świętych Aniołów Stróżów.

 1. W poniedziałek o 16.15 różaniec i modlitwa na cmentarzu za ++ Parafian.
 2. W piątek rozpoczynamy miesiąc październik miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe będziemy odprawiali w sobotę o 16.30, w niedzielę o godz. 15.00, we wtorek o 7.30, a w pozostałe dni o 17.30. Dzieci uczestniczące w nabożeństwie różańcowym będą otrzymywały obrazki.
 3. W tym tygodniu przypadają: I piątek i  I sobota miesiąca. W piątek po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a po nim spotkanie członków Róż Różańcowych w salkach. Serdecznie zapraszam.
 4. W czwartek podczas Mszy św. szkolnej będzie poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Poświęcić swoje różańce mogą także inne osoby, które mają jeszcze niepoświęcone różańce.
 5. W piątek od godz. 8.00 objazd chorych Parafian, których proszę zgłosić w zakrystii.
 6. Okazja do spowiedzi św. dla uczniów klas IV-VII w czwartek od 16.00. Dla klas VIII, młodzieży i dorosłych w piątek od 16.00, a także przed każdą Mszą św.
 7. Zachęcam do nabycia i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego.
 8. Do sprzatania kościoła zapraszam rodziny: Hanny Białoń, Doroty Krawczyk,Marty Miłkowskiej, Izabeli Milkowskiej, Anny Cempa, Danuty Szczepańskiej z ul. 3-go Maja.

                                        

                                                                                                              

                           XXVII  NIEDZIELA  ZWYKŁA-03.10.2021 R.

 

 1. Bóg zapłać - za przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii oraz za dzisiejszą ofiarę na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

 

 1. Trwa miesiąc październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe odprawiamy w niedzielę o godz. 15.00, w sobotę o 16.30, we wtorek o 7.30, a w pozostałe dni o 17.30.

 

 1. W poniedziałek wspominamy św. Franciszka z Asyżu, we wtorek św. s. Faustynę Kowalską, a w czwartek przeżywamy wspomnienie Matki Bożej Różańcowej.

 

 1. W poniedziałek w godz. od 8.00 do 10.00 oraz w poniedziałek i czwartek po różańcu, będzie można rezerwować intencje mszalne za żywych, a więc z okazji urodzin, jubileuszy itp., na rok 2022. Intencje za zmarłych będą przyjmowane w terminie późniejszym.

 

 1. W czwartek przypada I czwartek. O godz. 7.00 Msza św. i nabożeństwo o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o uświęcenie duchowieństwa. Serdecznie zapraszam.

 

 1. W piątek po nabożeństwie różańcowym spotkanie kandydatów do bierzmowania.

 

 1. W przyszłą niedzielę obchodzimy kolejny Dzień Papieski. Dlatego przed kościołem będzie zbiórka na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

 1. Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej w niedzielę o godz. 11.00 odprawimy Mszę św. w intencji Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, Pracowników Szkoły i Przedszkola, emerytowanych Nauczycieli i pracowników oraz za ++ dyrektorów, nauczycieli, pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Zachęcam do nabycia i  lektury najnowszego numeru Gościa Niedzielnego.
 2. Do sprzatania kościoła zapraszam rodziny: Patrycji Wowra, Teresy Wowra, Katarzyny Marcinów, Agaty Kubica, Celiny Rusek, Eweliny Koscielny z ul. 3-go Maja. 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)